Termy – Małopolskie baseny termalne i gorące źródła

Dzięki basenom, parkom wodnym i kąpieliskom termalnym każdy z nas może cieszyć się wypoczynkiem nad wodą – bez względu na pogodę. Wśród miłośników aktywnego wypoczynku popularnością wyjątkową cieszą się właśnie te ostatnie baseny – baseny termalne, na terenie których można połączyć świetną zabawę z aktywnym wypoczynkiem i troską o zdrowie. I choć wiele osób szuka atrakcji tego typu na terenie Słowacji, i Polska może się pochwalić wspaniałymi termami. Gdzie ich szukać? Najlepiej na terenie Małopolski.

Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej

Termy te cieszą się wielką popularnością zarówno ze względu na ogromną ilość atrakcji, jakimi przyciąga to kąpielisko termalne, jak i z powodu pięknej okolicy. Bliskość Tatr i Zakopanego, sąsiedztwo wielu ośrodków narciarskich i rewelacyjnie rozwinięta baza noclegowa – oto czynniki, dzięki którym turystyka na terenie Bukowiny Tatrzańskiej ma się doskonale. Nowoczesne termy są tu jedną z wielu atrakcji, choć nie brak osób, które do Bukowiny zaglądają tylko i wyłącznie z powodu tutejszych basenów.

Gorące źródła w Białce Tatrzańskiej – Terma Bania

Bardzo popularne i z równie ciekawymi atrakcjami dla miłośników wód termalnych są baseny termalne w Białce Tatrzańskiej. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą się zrelaksować i poprawić stan swego zdrowia, skorzystać z saunarium. To jednocześnie idealne kąpielisko termalne dla tych, którzy na basenie chcą miło spędzić czas ze swymi pociechami. Bezpośrednio z basenów można przejść do hotelu. W sąsiedztwie znajduje się wyciąg narciarski Kotelnica.

Termy Szaflary

Szaflary to piękna okolica oraz kąpielisko termalne, które zalicza się obecnie do najważniejszych atrakcji turystycznych Małopolski. Tutejszy kompleks basenów termalnych to doskonałe miejsce wypoczynku i rekreacji dla tych, którzy stawiają na rodzinną zabawę i kameralną atmosferę. Woda, która pojawia się w tutejszych basenach, zawiera m. in. wapń, żelazo, magnez, siarkę, chrom, mangan oraz chlor. Dzięki temu kąpiele w tutejszych basenach termalnych mają korzystny wpływ na zdrowie, a pobyt na tutejszych termach polecany jest przede wszystkim tym, którzy borykają się z problemami dotyczącymi mięśni i stawów. Baseny termalne w Szaflarach mogą też pomóc w walce z niektórymi chorobami skóry, wiadomo też, że pobyt na tym kąpielisku może rewelacyjnie wpłynąć na układ nerwowy.

Baseny Termalne Gorący Potok

To miejsce cieszy się wielką popularnością wśród tych osób, które w czasie pobytu w Szaflarach chcą swym pociechom sprawić jeszcze więcej radości. To kąpielisko termalne ma formę parku wodnego, na terenie którego najważniejsza jest dobra i bezpieczna zabawa.

Termy Chochołowskie – Zakopane

Największy kompleks basenów termalnych w Polsce oddany do użytku w 2016 roku. Posiada kilkanaście basenów wewnętrznych, 2 baseny termalne na zewnątrz, strefę leczniczą (beczki termalne, jacuzzi), saunarium w tym widokowa sauna fińska, schładzanie, zjeżdżalnie, spa.

Baseny termalne to wyjątkowe atrakcje, dzięki którym każdy z nas może cieszyć się leczniczymi kąpielami o każdej porze roku. Fakt, iż na terenie Małopolski takich obiektów pojawia się coraz więcej, jest najlepszym dowodem na to, jak chętnie Polacy spędzają czas na takich basenach.